Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


Beklenmedik hastalıklar veya hastane masrafları için en ekonomik çözüm yolu tamamlayıcı sağlık sigortasıdır.

Peki Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda özel hastanelerde fark ücreti alınmadan işlem yapılıyor idi. Ancak günümüzde bu fark ücretleri her geçen gün artarak bizleri ciddi parasal yükümlülüklerle karşı karşıya bıraktı.

İşte bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortası isimli yeni bir sigorta ürünü çıktı. Özel sağlık sigortasına göre çok çok ekonomik bir güvence sağlayan bu poliçe adından da anlaşılacağı üzere SGK’nın ödediği tutarın üzerinde kalan fark ücretlerini tamamlayarak sizi beklenmedik sağlık masraflarından sınırsız olarak kurtarmaktadır.

Daha basit bir ifade ile anlatmak gerekirse, normalde devlet hastanesinde ücreti 1.000 TL olan bir sağlık işlemine özel hastane 4.000 TL isteyebilmektedir. İşte tam da bu noktada aradaki fark ücretini, yani kalan 3.000 TL’lik tutarı tamamlayıcı sağlık sigortası ödemektedir.

 

Özetle,  artık SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde para ödemeden sağlık masraflarınızı kontrol altına alabilir ve daha konforlu ve güvenli şekilde yaşamınızı devam ettirebilirsiniz.

Poliçenin İçeriğini Özetlemek Gerekirse,

Ayakta Tedavi de yılda 10 vaka ile sınırlı ancak herhangi bir parasal sınırı yoktur. Yani yılda 10 kez ayakta tedavi hizmetini parasal bir limit olmaksızın % 100 sigorta şirketi ödemeli olarak kullanabilirsiniz. (Devlete bireylerin direkt ödemesi gereken 15 TL'lik devletin katkı payı hariç)

Yatarak Tedavilerde ise vaka sınırı da yok parasal sınırda yok.Yani her türlü masrafların % 100'ünü yatarak tedaviden tamamlayıcı sağlık sigortası ödemektedir. Üstelik her hangi bir adet sınır olmaksızın. Hepimizin bildiği üzere özel hastanelerdeki yatış ücretleri çok çok yüksektir. Hatta bu sebepten kullandığı aracı satmak zorunda kalan kişilerle karşılaşmaktayız. Beklenmedik maliyetlerle karşılaşma hepimizi zor durumda bırakabilir ancak aylık sigaraya verilen maliyetin sadece (yaklaşık) 2 ayını tamamlayıcı sağlık sigortasına ayırmanız yeterli olacaktır.

Üstelik bir çok sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortasında check-up yılda 1 defa ücretsiz.

 

Özel Hastanelerde Fark Ücreti Ödemeye Son, Özel Hastanelerde Beklenmedik Ödemelerden Kurtulabilirsiniz.

Peki bu sigortanın yıllık primi ne kadar ?

Antalya’da Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının yıllık primlerini en uzman ağızdan öğrenmek için 0 533 658 7008 numaralı telefon ile veya whatsapp ile iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

Önleminizi alın, yaşam standardınızı bozmadan sağlıcakla kalın. Hizmetlerimiz


  0(553)024-3132